Головна Статті Успіння Пречистої Діви Марії
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:
Успіння Пречистої Діви Марії

Добавлено: середа, 28 серпня 2013, 17:51

     В сороковий день принесла Діва Марія і праведний Йосип Сина Божого і сина свого як велів юдейський закон до храму в Єрусалим. Натхненний Святим Духом праведний Симеон взяв немовля на руки і вніс до храму, а віддаючи Дитя батькам сказав такі пророчі слова Діві Марії: «Ось призначений цей багатьом на падіння і уставання в Ізраїлі і на знак сперечання, і меч душу пришиє самій же тобі – щоб відкрились думки сердець багатьох».

     Вперше меч душу прошив Марії, коли ангел звістив думку царя Ірода вбити немовля. Попереджені ангелом Йосип з Марією аж у далекому Єгипті спасали життя Ісусу.

     Пройшли роки, зажила рана серця Пречистої. Виріс Ісус Христос і став гордістю і щастям Марії, але ось прийшли і з жахом повідомили, що Сина Її на Голгофу повели і там мають на хресті розп’ясти. Наче на крилах летіла, спішила, і не вспіла. Між двох розбійників Син Божий наче вбивця був на хресті розп’ятий. Як Богородиця Марія про цю долю Сина знала, але як мати чи могла мовчати дивлячись на муки Сина. І тому безмовно, безутішно заголосила: «Ой, Сину, за яку провину переносиш тяженьку годину на хресті. Де ті, Сину, що Ти їм очі відкрив, де ті, Сину, що Ти їм слух повернув, де ті, Сину, що Ти їх з постелі хвороби підняв. Чому вони не йдуть, чому вони не спішать, чому вони тут біля Тебе не стоять» Почувши мовчазний крик душі і бажаючи заспокоїти біль серця Матері, зібравши останні сили, Христос обвів поглядом юрбу, шукав очима учнів, бо хотів доручити під опіку Пречистої – але їх не було, стояв тільки один Іван і тому промовив до Матері: «Жоно, це син Твій.» Знаючи, що Пречиста Діва крім Ісуса не мала більше дітей і що Їй важко буде жити між людьми, Ісус промовляє до улюбленого свого учня Івана: «Ось Мати твоя.» І з того часу забрав Іван Пречисту у дім свій.

     Поки на землі з людьми жив Бог Слово – Ісус Христос, то Він як справжнє світило освітлював дорогу грішному люду і за Його ясним світлом не було видно божественної величі Богоматері. Коли ж Ісус вознісся на небо, то як та рання зоря , засяяла благодать Пречистої. Не маючи перед своїми очима Ісуса, не чуючи Його божественної мови, ученики свої погляди стали звертати до Діви Марії. Пречиста завжди поводилась лагідно, смиренно, проте Її тихе, спокійне і лагідне слово завжди було вирішальним при любій суперечці і непорозумінні.

     А коли Пречистій, як людині прийшов час перейти з цього земного життя у життя вічне до свого Сина, то як свідчить передання на годину смерті Діви Марії зійшлись всі апостоли, не прибув тільки апостол Фома, бо був в далекій Індії. Прибувши і не заставши Пречистої Фома побажав попрощатись з тілом Діви Марії. Учні відкрили гріб, але тіла в гробі не було, налякані і занепокоєні вони стали молитись, щоб їм відкрилась тайна зникнення тіла. Явилась їм сама Діва Марія і промовила: «Що Її тіло забране на небо і Вона на небі молиться за весь християнський люд у Сина Свого.» І тоді апостоли промовили: «Пресвятая Богородице, спаси нас!»

     Мощі апостола-євангелиста Марка знаходяться у Венеції, мощі апостолів Петра і Павла у Ватикані, гріб Праведного Лазаря на острові Кіпр і цей перелік можна продовжувати, а на місці поховання Пречистої в Єрусалимі стоїть тільки храм Успіння Пречистої Діви Марії, а тіла нема бо душею і тілом Пречиста на небі з Сином Своїм. В день успіння Пречистої ми християни, що вважаємо Божу Матір за свою духовну Матір, урочисто святкуємо день переходу з цього життя у вічність, бо Вона перебуває біля престолу Всевишнього і молиться за нас грішних, тому і ми звертаємось до Діви Марії словами апостолів, що вже стали молитвою: «Пресвятая Богородице, спаси нас!»

Підготував: ігумен Димитрій Ющак.

Відпустове свято в с. Ільпінь
Рекомендуємо відвідати:

Design&project
Yevgen Antonyuck