Головна Статті БЕЗ ДУХА СВЯТОГО НЕМОЖЛИВО БУТИ СПРАВЖНІМ ХРИСТИЯНИНОМ
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:
БЕЗ ДУХА СВЯТОГО НЕМОЖЛИВО БУТИ СПРАВЖНІМ ХРИСТИЯНИНОМ

Добавлено: п'ятниця, 21 липня 2013, 20:50

     В ім'я Отця і Сина і Святого Духа!

     Дорогі браття і сестри в день П’ятидесятниці ми вшановуємо велику подію в житті Церкви Христової – Сходження Духа Святого. Через страждання, смерть і Воскресіння Сина Божого Господь сподобив нас цього дару. Яке значення мала ця подія для учнів Христових і як вона впливає на наше християнське життя?

     Дух Святий зійшов на апостолів, і громада бідних, нікому не відомих людей стала не просто зібранням однодумців — вона стала Церквою Божою. А Церква відрізняється від усіх інших світських об’єднань і організацій тим, що в ній живе і діє Святий Дух.

     Старозавітні праведники і пророки сповіщали, що після приходу Месії Бог дасть людям нове законодавство, закарбоване не на скрижалях, a на серцях, і для цього буде вилита благодать святого Духа на всяку плоть (Іол. 2, 28). Святий Іван Предтеча, останній пророк Сатрого Завіту, наголошував, що хрестить водою, але за ним іде Сильніший який хреститиме Духом Святим (Лук. 3, 16).

     Господь наш Ісусу Христос завжди говорив про благодать Святого Духа с особливою увагою, як про незамінний дар для своїх послідовників. У розмові з членом Синедріону Никодимом Він відверто сказав, що для того, щоб успадкувати Царство Небесне треба народитися звище від Духа (Ів. 3,3).

     В євангельському читанні, присвяченому сьогоднішньому святу, Христос запрошує слухачів пити воду живу для життя вічного. Як зазначає євангеліст Іван Богослов: «Це сказав Він про Духа, Якого мали прийняти віруючі в ім’я Його; бо ще не було на них Духа Святого…» (Ів. 7,39).

     Наприкінці земного життя, перед хресними стражданнями і славним Воскресінням, Господь сказав своїм ученикам, що після Нього прийде Дух Святий: «Але Я істину кажу вам: краще для вас, щоб Я пішов. Бо, якщо Я не піду, Утішитель не прийде до вас; а як піду, то пошлю Його до вас» (Ів. 16:7).

     Перед своїм славним Вознесінням на небо, Спаситель заповідав своїм апостолам очікувати на пришестя обіцяного Утішителя і не виходити на проповідь не зодягнувшись силою Святого Духа. Коли ж прийде Він, Дух істини, то наставить вас на всяку істину; бо не від Себе говоритиме, а буде говорити те, що почує, і майбутнє звістить вам» (Деян. 1,4).

     Як свідчить Святе Письмо і церковна історія після сходження Святого Духа обіцяні Спасителем дари одразу проявилися і почали діяти. Апостоли заговорили різними мовами. Після проповіді апостола Петра тисячі повірили в Христа. Учні Христові стали зціляти хворих, виганяти злих духів, творити чудеса. З наляканих рибаків, які нещодавно боялися визнати себе послідовниками Христа і ховалися в Єрусалимі, апостоли стали проповідниками євангелія і готові були віддати життя за істину, свідками якої вони були.

     Що так раптово змінило їхню свідомість, куди зник страх, Хто відкрив розум і дав сили для проповіді? Всі ці дари були дані обіцяним Христом Утішителем – Духом Святим.

     В житті кожного православного християнина також відбувається П’ятидесятниця – Сходження Святого Духа. Єпископи і священики, як спадкоємці і носії Духа Святого від апостолів, після святого хрещення здійснюють над нами таїнство Миропомазання в якому ми отримуємо «Печать дара Духа Святого». У цьому таїнстві Церква закликає на нас Святого Духа, щоб і ми отримали, подібно до святих апостолів, дари і сили для праведного християнського життя.

     Святкуючи день сходження Святого Духа Церква не просто згадує подію своєї історії, а переживає реальність життя в Дусі Святому, прославляє Духа Божого, Який зійшовши на апостолів і через них перебуває у кожному з нас.

     Сходження Святого Духа – це глибока таємниця внутрішнього життя Церкви, де усі ми єдине тіло Христа і водночас усі є особистостями в Дусі Святому. Таким чином Церква влаштована за образом Святої Трійці, бо як Бог є Єдиним за природою і Троїчним в іпостасях так само і ми є єдиним тілом Христовим – Церквою і водночас ми всі є окремими особистостями народженими в Дусі Святому.

     Згідно з вченням апостола Павла уся сутність практичного християнства полягає в народженні від Духа, в наповненні себе Духом, в житті в Дусі: «Коли ж хто Духа Христового не має, той i не Його» (Рим. 8:9), той і не християнин.

     Святому Духу властиві всі дари, необхідні для християнина. Божий дух є джерелом життя в Христі. Від Духа ми отримуємо усі безцінні таланти і здібності. Святий Дух є і Вчителем, який наставляє на всяку істину, і Утішителем, який заспокоює під час скорбот. Людина не може перемогти гріх без Духа Святого. Через Духа Божого ми сподіваємося отримати блага вічного життя.

     Для того, щоб Дух Святий не покинув кожного з нас ми повинні зберігати у чистоті нашу віру, ми повинні утримуватися від злих вчинків, неправди і гріха. Тоді Дух Святий торкаючись нашої немічної душі додасть сили, щоб жити по-християнськи любити Бога та ближнього і досягнути спасіння.

     Амінь!

Підготував: митр.прот. Павло Джура.

За достовірність даної інформації, відповідальність несе автор!!!
Благодійність
Рекомендуємо відвідати:

Design&project
Yevgen Antonyuck