Головна Статті
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:
попередня 1 2 наступна

Про милосердного самарянина як приклад людинолюбства (проповідь в 25-ту неділю після П’ятдесятниці)

Добавлено: Неділя, 27 листопада 2011, 13:37

    Притча про милосердного самарянина була сказана Господом на пояснення одному законникові, який не розумів, що йому слід робити, щоб успадкувати вічне життя. На закінчення притчі Господь дав йому настанову: “Йди і ти роби так само”. Ця настанова звернена до всього християнського світу і до кожного християнина зокрема. Питання про сенс життя, про спасіння, про вічне життя і зараз непокоїть багатьох. Гранично ясну відповідь на це питання, яке хвилює людину, дав Ісус Христос. Він однаково ставився до всіх, хто дорожить своїм спасінням, для кого питання про вічне життя не є лише звичайною цікавістю.

детальніше...


Шанування ікон як догмат православної церкви

Добавлено: Неділя, 27 листопада 2011, 07:09

    Сумні часи іконоборства переживала Православна Церква на сході у VIII столітті, коли надто завзяті «оборонці» чистоти віри, відмовившись від давньої церковної традиції, проголосили шанування ікон ідолопоклонством. Спричинивши розкол у Церкві, іконоборці, підтримуючи державною владою, почали жорстоку боротьбу як з тими, хто продовжував дотримуватись давнього звичаю, так і з самими іконами. Це призвело до знищення безцінних скарбів духовної творчості народу. Шкоду, якої завдали іконоборці творам духовної культури, можна зрівняти хіба що з наслідками гонінь на християн і християнську культуру в перші три століття нової ери. Знищувались у храмах не тільки ікони, – пропало все, що мало собі священне зображення. Виконавці іконоборських наказів здирали або забілювали вапном фрескові й мозаїчні розписи храмів, ікони та інші священні зображення високого художнього стилю нещадно палили на площах багатьох міст Візантії. Багато оборонців Православ’я за свою любов до ікон загинули мученицькою смертю.

детальніше...


Вчення Православної Церкви про Бога, Творця невидимого світу

Добавлено: понеділок, 21 листопада 2011, 18:13

     Першим у часі й достоїнстві творінням Божим був світ безплотних духів – ангелів. Слово «Ангел» (гр.. ангелос) є найменування служіння, а не природи й означає власне – посланця, вісника. Взагалі служителя. Тому в Біблії цим ім’ям називаються інколи люди, які служать Богові (напр. Малах. 2, 7), єпископи (Апок. 2, 1); навіть неживі речі – знаряддя волі Божої в Псалтирі називаються ангелами (Пс. 77, 49). Але в догматичному вченні ангелами називаються особливі творіння Божі, вищі істоти духовні, обдаровані розумом і волею.

детальніше...


Єпископ Іларіон (Алфєєв)-У що вірять православні християни

Добавлено: вівторок, 19 листопада 2011, 18:13

     Віра - це шлях, по якому Бог і людина йдуть назустріч один одному. Перший крок робить Бог, завжди і безумовно вірить в людину. Він дає людині певний знак, якесь передчуття Свого присутності. Людина чує як би таємничий поклик Бога, і його крок назустріч Богові є відповіддю на цей заклик. Бог закликає людину явно чи таємно, відчутно або майже непомітно. Але важко людині повірити в Бога, якщо вона раніше не відчує покликання.

детальніше...


Значення страху Божого для спасіння християнина

Добавлено: вівторок, 15 листопада 2011, 7:54

    Думки, що розкривають православне розуміння страху Божого, знаходимо в усіх творах святителя Тихона Задонського. Цей факт свідчить про те важливе значення, якого надавав він цьому дару Божому, цій християнській чесноті у справі спасіння віруючої душі.


детальніше...


Бог чекає на нашу молитву

Добавлено: субота, 30 жовтня 2011, 19:15

     Ми такі бідні, що самі від себе нічого не маємо. Якщо ми бідні, то Бог багатий. Якщо молимось, то перестаємо бути бідними.
    Апостол Павло запевняє нас, що Бог щедрий для всіх, хто кличе Його. Св. Августин каже, що маємо справу з безконечно могутнім і багатим Господом. Отож, не просімо в Нього малих, без вартісних речей. Благаймо великих! Адже, цар зневажив би того, хто просив би в нього без вартісного гроша чи копійки.
    Бог радіє і дуже тішиться, коли благаємо в Нього ласки, бо Він дякує нам за те, що допомагаємо Йому роздавати добро, бо це втішає Його серце, що бажає всім чинити добро.

детальніше...


Вшанування Іверської ікони Божої Матері

Добавлено: середа, 26 жовтня 2011, 19:56

     Преподобна Параскева народилася в благочестивій сербській родині, яка проживала в ХІ столітті в поселенні Єпіфат, між Сілістрією і Константинополем. Одного разу, мов стріла, впазили її серце почуті за богослужінням слова Господні: «Якщо хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе»(Мф.16,24).


детальніше...


попередня 1 2 наступна
2 сторінка з 2
Благодійність
Рекомендуємо відвідати:

Design&project
Yevgen Antonyuck