Головна Статті
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:
попередня 1 2 наступна

Благодатна сила «АГІАСМИ»

Добавлено: п'ятниця, 27 січня 2017, 14:30
Кількість переглядів:

19 Січня Православна Церква відзначає свято Богоявлення (Хрещення Господнє).У цей день у всіх православних храмах освячується вода, яка називається «Велика Агіасма». Слово «Агіасма» – по-грецьки має назву «Святиня», тобто Велика Святиня. Ця вода освячується двічі на рік, в сам день свята, та на передодні свята 18 Січня, по особливому чину, який називається «Чин великого освячення води».

Велике освячення води, на свято Богоявлення бере свій початок з перших віків християнства, зоокрема апостольських постанов. Чин на освячення води приписується ап. і євангелисту Матфею. Згодом деякі отці Церкви написали молитви на освячення води, а традиція окроплювати нею будинки християн , згідно церковного передання належить Римському Папі Олександру 1( 2 ст.).

детальніше...

Історія свята Різдва Христового.

Добавлено: п'ятниця, 6 січня 19:30
Кількість переглядів:

Протягом перших трьох століть християни не мали окремого свята Різдва Христового. Вперше Різдво Христове почали святкувати лише в IV ст. Різдво довгий час святкувалося разом із святом Богоявлення 6 січня. Цей празник поєднував у собі Різдво Христове і Хрещення Господнє (Богоявлення)

Західна Церква перша відділила Різдво Христове від Богоявлення і почала святкувати його окремо. Вперше святкування Різдва 25 грудня було в Римі, в 353 р.

детальніше...

28 липня Рівноапостольного великого князя Володимира, у святому хрещенні – Василія

Добавлено: четвер, 28 липня 2016, 13:15
Кількість переглядів:

     У житії святої княгині Ольги зазначено, що разом з нею в Константинополі святе хрещення приймала і її родина, а також усе посольство. Серед гостей з Києва була тоді й дочка Малка Любечанина, який багатьма істориками ототожнюється з древлянським князем Малом, що був страчений у вирі помсти за смерть князя Ігора. Звали її Малуша і, хоч прийняла вона християнську віру разом з усіма, ще надовго зберегла в собі пітьму древлянського язичництва. Саме цим вона й сподобалася князю Святославу, який всупереч матері – княгині Ользі, одружився з Малушою. Мати категорично протестувала проти такого союзу, адже Малуша була в неї лише ключницею, полонянкою і рабинею. Коли ж Малуша завагітніла, то княгиня відправила її в село, недалеко від Плєскова, який набагато пізніше став Псковом (тепер обласний центр у Росії).

детальніше...

24 липня Рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської, у святому хрещенні Єлени

Добавлено: четвер, 28 липня2016, 12:15
Кількість переглядів:

     Розповідь про Рівноапостольну Ольгу розпочнемо словами преподобного Нестора літописця із його «Повісті минулих літ»: «Ця (Ольга) була передвісницею християнської землі, як вранішня зоря перед сонцем і як зірниця перед світом. Вона бо сіяла, як місяць уночі. Так вона між невірних людей світилася, як перло в багні, бо були вони закаляні гріхом, не омиті святим

детальніше...

Неділя про сліпого

Добавлено: неділя, 17 травня 2015, 20:15
Кількість переглядів:

     Господь сказав: “На суд Я прийшов у світ цей ,щоб незрячі бачили, а зрячі стали сліпими (Ін.9.39)". І сьогоднішнє читання показує два протилежних приклади такого суду. Якось, побачивши на вулиці чоловіка, який від народження був сліпим, ученики запитали: “Учителю, хто згрішив, він чи батьки його, що сліпим народився? Ісус відповів: ні він не згрішив, ні батьки його, а це для того, щоб відкрилися на ньому діла Божі".

детальніше...

Мироваріння – ознака автокефальності Церкви

Добавлено: понеділок, 13 травня 2014, 18:30
Кількість переглядів:

     Приготування святого мира в житті Православної Церкви відіграє важливе значення, оскільки через помазання святим миром для охрещуваного подаються благодатні дари Святого Духа які укріпляють його в духовному зростанні. Якщо в Таїнстві Хрещення людина відроджується для життя духовного і стає християнином, то Таїнством Миропомазання завершує благодатний процес свого вступу до Церкви Христової.

Миро, (слов’янською мѵ́ро,грецькою μύρον – запашна олива) – це речовина, освячена Предстоятелем Церкви, яка використовується у таїнстві Миропомазання, при освяченні престолів і антимінсів православних храмів і при вінчанні на царство.Крім того, згідно з 95-им правилом Трульського Собору (692 р.), приєднання до Церкви єретиків в певних випадках відбувається через миропомазання.

детальніше...

Слово про віру
Добавлено: субота, 1 лютого 2014, 12:15
Кількість переглядів:

     Віра – це не тільки теоретичне визнання істинності за відомим твердженням, але й живе безпосереднє переконання «і впевненість у невидимому» (Євр. 11, 1). Переконання, яке переходить за межі того, що можна довести фактами. Віра, як і телескоп: з його допомогою око бачить те, чого воно не бачить, коли неозброєне. Так і віра поширює наш внутрішній кругозір, вказує розумові нові надприродні істини і невидиме. Святий Димитрій Ростовський пише: «Не бачимо ми Бога, тому що ніхто не бачив ніде, але, безсумнівно, віруємо, що Бог є , – це і є віра.

детальніше...

Про перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного Образу Господа нашого Ісуса Христа.

Добавлено: п'ятниця, 29 серпня 2013, 18:15
Кількість переглядів:

     29 серпня Православна церква відзначає пам’ятний день перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного Образу Господа нашого Ісуса Христа відбулося в 944 р.

     Перекази свідчить, що за часів Спасителя в сирійському місті Едесі правив Авгар. Він був уражений по всьому тілу проказою. Слух про великі чудеса, що творяться Господом, поширився по Сирії (Мф. 4, 24) і дійшов до Авгара. Не бачивши Спасителя, Авгар увірував в Нього як в Сина Божого і написав лист з проханням прийти і зцілити його.

детальніше...

Успіння Пречистої Діви Марії.

Добавлено: середа, 28 серпня 2013, 17:51
Кількість переглядів:

     сороковий день принесла Діва Марія і праведний Йосип Сина Божого і сина свого як велів юдейський закон до храму в Єрусалим. Натхненний Святим Духом праведний Симеон взяв немовля на руки і вніс до храму, а віддаючи Дитя батькам сказав такі пророчі слова Діві Марії: «Ось призначений цей багатьом на падіння і уставання в Ізраїлі і на знак сперечання, і меч душу пришиє самій же тобі – щоб відкрились думки сердець багатьох».

детальніше...

Слово на день святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Добавлено: субота, 6 липня 2013, 11:20
Кількість переглядів:

     Коли ж апостол Петро від імені всіх учнів Ісусових, якось запитав Христа: «От усе ми покинули, та й пішли за Тобою слідом; що ж нам буде за це?» А Ісус відказав їм: «Поправді кажу вам, коли при відновленні світу, Син Людський сяде на престолі слави Своєї, тоді сядете й ви, котрі за Мною пішли, на дванадцяти престолах, щоб судити дванадцять племен Ізраїлевих. І кожен, хто за Ймення Моє покине дім, чи братів, чи сестер, або батька чи матір, чи дітей, чи землі, – той багатократно одержить і успадкує вічне життя» (Мф.19, 27-29).

     Отже, при відновленні світу, в той день слави випробовуваної праведності, з’явиться 12 апостолів зі своїм Божественним Спасителем, щоб узяти участь у суді воскреслих з мертвих синів Адама.

детальніше...

Неділя Всіх Святих, що в землі українській прославились.

Добавлено: субота, 6 липня 2013, 11:00
Кількість переглядів:

     Святі такі самі люди, як і всі інші, - з тими самими слабкостями і недоліками. Вони живуть у цьому самому світі, що й усі інші люди, але їх не видно, вони не є якимись диваками. Святі є у світі, але до світу не належать, для світу вони чужі, і часто світ їх ненавидить. Ісус говорив про це апостолам на Тайній Вечері: "Ненавидить вас світ -то знайте: мене він ще перед вами зненавидів. Були б ви від світу, то світ би своє любив. А що ви не від світу, бо я вибрав вас від світу, ось тому й ненавидить вас світ" (Йо 15, 18-19). Ненависть світу до послідовників Христа породила мучеників, сповідників, пустельників.... Не всі святі мали якісь видимі моральні чесноти, не всі мали особливі ласки, такі, як оздоровляти, творити чуда і т. д. Багато з них йшло звичайною дорогою, їхня тиха й покірна святість не впадала в око іншим, навіть близьким. Святі, як і всі інші люди, впадали у певні провини, але вміли підніматися, перепрошувати Бога, продовжувати жити у близькості з Ним, співпрацювати з Божою ласкою і йти вперед по дорозі до святості, переборюючи всі труднощі на життєвій дорозі.

детальніше...

Піст у житті християнина.

Добавлено: субота, 29 червня 2013, 22:50
Кількість переглядів:

     Піст здавна встановлено у християнській Церкві, і мета його полягає в тому, щоб сприяти вірним у перемозі духовно-моральних прагнень над чуттєвими. «Піст – дар древній; піст – дорогоцінність отців. Він сучасний людству. Піст узаконено в раю. Таку першу заповідь прийняв Адам: «З дерева пізнання добра і зла не їж». Оце «не їж» - є узаконенням посту і стримання», - говорить св. Василій Великий. Преподобний Симеон, Новий Богослов, зауважує: «Піст є початком і основою всякого духовного діяння. Які б чесноти будуть непохитні й непорушні, бо збудовані на твердому камені».

детальніше...

БЕЗ ДУХА СВЯТОГО НЕМОЖЛИВО БУТИ СПРАВЖНІМ ХРИСТИЯНИНОМ

Добавлено: п'ятниця, 21 липня 2013, 20:50
Кількість переглядів:

     Дорогі браття і сестри в день П’ятидесятниці ми вшановуємо велику подію в житті Церкви Христової – Сходження Духа Святого. Через страждання, смерть і Воскресіння Сина Божого Господь сподобив нас цього дару. Яке значення мала ця подія для учнів Христових і як вона впливає на наше християнське життя?

     Дух Святий зійшов на апостолів, і громада бідних, нікому не відомих людей стала не просто зібранням однодумців — вона стала Церквою Божою. А Церква відрізняється від усіх інших світських об’єднань і організацій тим, що в ній живе і діє Святий Дух.

детальніше...

День Святої П'ятидесятниці – день розкриття тайни Святої Трійці.

Добавлено: середа, 19 червня 2013, 20:50
Кількість переглядів:

     Якщо пізнати Бога як Творця або Єдиного можливо не тільки шляхом надприродного, але й природного одкровення, то догмат про Святу Трійцю як шлях до пізнання тайни Триєдиного Бога відрізняє хри-стиянство від інших монотеїстичних релігій, наприклад, іудаїзму та ісла¬му. Відповідно до визначення святого Афанасія Олександрійського, християнська віра – це віра в “незмінну, досконалу й блаженну Трійцю”.

детальніше...

Троїцька поминальна субота.

Добавлено: середа, 19 червня 2013, 20:20
Кількість переглядів:

     Поминальна батьківська суббота влаштована напередодні святкування дня Святої Тройці і називається Троїцькою суботою. У день заснування Церкви, у Святу Тройцю, благодать Духа Святого пронизала всю Церкву земну і всю Церкву Небесну, де праотці і патріархи, священномученики, преподобні, святі. Між Церквами земною і Небесною існує прямий зв'язок, ми молимося святим, просимо у них і вони нас чують. У день заснування Церкви - день Святої Тройці Дух Божий все в світі освятив, і живих і покійних, тому отці Церкви з заснуванням Церкви поминали померлих своїх дорогих батьків, своїх братів і сестер, і з натхненням Духа Божого влаштували поминальну суботу напередодні свята Святої Тройці.

детальніше...

Нові та традиційні вектори діяльності православного духовенства Волині другої половини 30-х рр. ХХ ст., в контексті безперервності місіонерства з часу Хрещення Руси-України.

Добавлено: вівторок, 4 червня 2013, 20:21
Кількість переглядів:

     Сучасний духовний розвиток, культурно-освітній поступ України неможливий без активної участі в ньому православних кліриків, котрі з часу Хрещення Русі уже продемонстрували високий рівень громадянської свідомості, відповідальності перед суспільством. Окремий внесок у ці здобутки зробили священнослужителі Волині у другій половині 30-х рр., незважаючи на корективи польської церковної політики. Оцінка їх діяльності знайшло фрагментарне висвітлення у дослідженнях І. Власовського [1], Мулика-Луцика [2], Т. Міненка [3], І. Скакальської [4]. Однак, більше точне визначення внеску духовенства в культурно-освітнє життя краю другої половини 30-х рр. важливе для характеристики історичного періоду й з точки зору використання досвіду.

детальніше...

Стрітення Господнє.
Добавлено: субота, 16 лютого 2013, 11:30
Кількість переглядів:

     Стрітення ГНІХ також є днем, приуроченим для богопосвячених осіб. Хто вони, ті люди, що посвятили своє життя Богові? Це звичайні люди, котрих кличе Господь Бог до свого служіння. У Святому Письмі Нового Завіту читаємо: "Потім вийшов на гору й покликав тих, що їх сам хотів..." (Мр З, 13). У Старому Завіті бачимо багатьох осіб, котрих Господь Бог закликає до свого служіння, як-от патріархів, пророків, суддів, царів, а також священиків: "Ви будете в мене царством священиків, народом святим" (Вих 19, 6). Від певних людей Господь хоче, аби вони служили Йому, і кличе їх до служіння без жодної їхньої заслуги.

детальніше...

Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.
Добавлено: субота, 19 січня 2013, 18:47
Кількість переглядів:

     Упродовж цілого тижня ми можемо на іконі споглядати хрещення Господа Ісуса. Ця подія започатковує для нас нове життя. Не сприймаймо її ззовні, як глядачі чи слухачі. У цьому з’явленні Бога – у богоявленні – нам з’являється світло Пресвятої Тройці. Бо в цій величній події діє саме Пресвята Тройця, але діє Вона через Ісуса, Який є світлом від світла, Якого єдиного ми можемо бачити, торкатися, чути. Нехай через споглядання Ісуса на цій іконі ми наповнимося Його світлом, нехай наші серця наблизяться, уподібняться до Нього. Ми маємо стати «дітьми світла» (див. Еф. 5, 8). Господь хоче прийти в наші душі, щоб перемінити, обожествити їх. Звернімося до кількох висловів, записаних у Євангелії, і нехай Ісус просвітить нас через них.

детальніше...


Слово про друзів Божих.
Добавлено: неділя, 25 листопада 2012, 13:07
Кількість переглядів:

     Яка шана і перевага в тому, щоб бути другом Божим! Хіба можливо, щоб смертна людина, порох і попіл, стала другом безсмертного і вічного Бога? Можливо, твердить Святе Письмо: «І справдилося слово Писання, - зазначає святий апостол Яків, - «увірував Авраам Богові, і це зарахувалося йому в праведність, і був він названий другом Божим»(Як.2,23; Іс. 33,11). І в земному житті Своєму Господь Ісус Христос мав друга Лазаря, «Якого дуже любив»(Ів.11, 3.5.11). Та й апостолам Спаситель і Господь наш говорив так: «Ви – друзі Мої, коли чините те, що Я заповідую вам; Я вже не називаю вас рабами, бо раб не знає, що чинить господар його; а Я вас назвав друзями, бо сказав вам усе, що чув від Отця Мого»(Ів.15,14-15).

детальніше...


До вшанування пам’яті свв. отців шести Вселенських Соборів.
Добавлено: субота, 28 липня 2012, 12:40
Кількість переглядів:

     Вселенськими Соборами називаються зібрання єпископів всіх помісних церков. Вселенські Собори – не були явищем, що призначалися через певні періоди часу, тобто періодичними; це були екстраординарні, що скликалися в крайніх випадках для рішення важливих церковних питань, зібрання. Зміст постанов перших соборів вказує на те, що питаннями, ради рішення, яких скликалися вони, були питання віри, нерозуміння яких викликало цілий ряд релігійних смут-єресей. Пізніше, коли установлювався мир церкви-собори скликались для виробітки норм церковної дисципліни. Всіх вселенських соборів було сім ...

детальніше...


Про чудеса звершені Христом
Добавлено: субота, 14 липня 2012, 21:20
Кількість переглядів:

     Сьогоднішнє воскресне Євангельське читання описує одне із чудес, звершених Христом у місті Капернаумі.

     Капернаум – це одне із чотирьох міст Палестини, прямо пов’язаних із земним життям нашого Спасителя. Як було передбачено пророками, Христос народився у Вифлеємі, жив у Назареті, відвідував Капернаум і постраждав у Єрусалимі. Ці чотири міста відомі будь-якій людині, котра читала сторінки Святого Письма. ...

детальніше...


Слово на день Святого Духа
+додано фотографії

Добавлено: субота, 2 травня 2012, 20:20
Кількість переглядів:

     Зовсім недавно чули ми останні прощальні слова Господа нашого Ісуса Христа, що були чудесними й незабутніми напуттями для апостолів: «Ідіть, навчайте всі народи, хрестячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа…»(Мф.28,18-20).

     Правдивий християнин і починає своє життя в ім’я Отця і Сина і Святого Духа, в цій вірі живе він, проходить свою земну путь і відходить у вічність так само з ім’ям Отця і Сина і Святого Духа.

детальніше...


Проповідь на неділю Фомину

Добавлено: неділя, 22 квітня 2012, 14:40
Кількість переглядів:

     «Того дня, першого на тижні … прийшов Ісус, і став посередині, та й промовляє їм: мир Вам!»(Ін.20,19). Цими звичайними словами вітав Господь апостолів після Свого славного воскресення. Смерть Господа наповнила їх страхом, вони замкнулися, щоб не попасти до рук ворогів, але Христос являється їм і каже: «Мир вам! Не бійтеся, бо ще перед розпяттям Моїм Я сказав вам: «Так сумуєте й ви тепер; але Я побачу вас знову, і серце ваше радітиме, і ніхто радості вашої не відійме!»(Ін.16,22). Ці слова тепер підтверджую ділом, приношу вам мир. Мир той маєте вже тепер у вашій совісті, бо боретеся за правду, за віру в правдивого Бога, бо вступаєте в боротьбу із світом зіпсованим і грішним, бажаючи вивести його на шлях правди і добра».

детальніше...


Як проводили великий піст давні християни.

Добавлено: неділя, 26 лютого 2012, 17:29
Кількість переглядів:

     Хотілося б показати, хоча б коротко, як ставилися до Великого посту давні християни, звичаї яких взагалі корисні для нас і особливо повчальні ті з них котрі стосуються постів. По-перше, усі християни постилися. В одній із своїх бесід святитель Іоан Золотоустий говорить, що у святу Чотиридесятницю (одна із назв Великого посту, що походить із його тривалості – сорока днів) і без нагадування і напучення кожен, навіть недбайливий, поститься. А наскільки суворим у той час був піст...

детальніше...


Слово на свято Богоявлення

Добавлено: середа, 18 січня 2012, 20:19
Кількість переглядів:

     Хто?.. Ілія?.. Пророк?..– З такими питаннями звернулися священики й левіти, посланні з Єрусалима до Іоанна, який хрестив єврейський народ у водах Йордану.

Іоанн, вирішуючи здивування тих, що питали, говорив про себе, що він є голос. «Голос волаючого в пустелі: приготуйте дорогу Господеві» (Іс. 40, 3).

детальніше...


Про ім'я Ісус

Добавлено: середа, 18 січня 2012, 17:53
Кількість переглядів:

     Римляни, завоювавши Ізраїль, багато чули про віру євреїв, в Єдиного Бога. А римські правителі намагались зайти в Святеє Святих, туди, де мав право зайти первосвященик раз на рік. Один з римських правителів взявши вояків прийшов до храму з вимогою: впустіть у Святеє Святих, або ви...

детальніше...


Давньохристиянська іконографія Хреста Господнього

Добавлено: середа, 14 грудня 2011, 10:19

     Християнство явилося у світ з полум’яною проповіддю Христа розп’ятого і слова хресного, щоб цим «юродством проповіді спасти віруючих»(1Кор.1,21). Через хресну смерть Христос «викупив нас від прокляття закону»(Гал.3,13), «примиривши кров’ю хреста» Свого (Кол.1,20), і дарував нове життя і воскресіння. Тому саме хрест став знаменням християнства, символом нового життя й нового християнського вчення. Саме життя Христа у Його несповідимому самоприниженні й такому ж незбагненному наступному прославленні прообразує неначе перетин ліній хреста. Раніш нехтуваний та зневажений іудеями і еллінами як знак ганьби й приниження, хрест тепер обраний Господом як славна зброя перемоги над силами зла, гріха і смерті, освячений кров’ю Його й піднесений у небесну славу горнього Єрусалима...

детальніше...


Андрій Первозваний

Добавлено: неділя, 11 грудня 2011, 14:14

     Наш український народ має багаті традиції: у кожну пору року різноманітні святкування зі своїми обрядами, на які особливо щедра зима. Саме в такий час у церковному житті звершується вшанування пам’яті святого, який має виняткове значення для Церкви Христової в Україні. 13 грудня за новим стилем православні українці вшановують святого апостола Андрія Первозванного.

детальніше...


Совість – суддя і викривач провин людини

Добавлено: вівторок, 6 грудня 2011, 10:51

     «Від совісті нікуди не втечеш», - так говорить народна мудрість. І це правда. Як би християнин, не намагався приховати вчинений злочин, совість завжди звинувачуватиме його, докоряючи за вчинений гріх, позбавляючи спокою.

     Нема нічого гіршого, ніж гріх. Навіть той, хто легковажно чинить його, хто не шанує своїх батьків або просто людей старших віком, хто вбиває ближнього свого, якщо не рукою, то словом чи недоброю порадою, перелюбствує, привласнює чуже тощо, - той не може спокійно дивитися на тих, кого скривдив. Коли цей грішник іде на сповідь до свого духовного отця – священика, рідко буває так, що він щиро усвідомив свої гріхи і покаявся в них. Здебільшого людина старається надати своїй провині іншого вигляду, намагаючись сховатися за яким-небудь вибачним поясненням. Проте совість присоромлює грішника і картає його, бо вона – голос Божий в серці людини.

детальніше...


попередня 1 2 наступна
1 сторінка з 2
Благодійність
Рекомендуємо відвідати:

Design&project
Yevgen Antonyuck