Головна Статті Слово на день Святого Духа.
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:
Слово про друзів Божих.

Добавлено: неділя, 25 листопада 2012, 13:07

     Яка шана і перевага в тому, щоб бути другом Божим! Хіба можливо, щоб смертна людина, порох і попіл, стала другом безсмертного і вічного Бога? Можливо, твердить Святе Письмо: «І справдилося слово Писання, - зазначає святий апостол Яків, - «увірував Авраам Богові, і це зарахувалося йому в праведність, і був він названий другом Божим»(Як.2,23; Іс. 33,11). І в земному житті Своєму Господь Ісус Христос мав друга Лазаря, «Якого дуже любив»(Ів.11, 3.5.11). Та й апостолам Спаситель і Господь наш говорив так: «Ви – друзі Мої, коли чините те, що Я заповідую вам; Я вже не називаю вас рабами, бо раб не знає, що чинить господар його; а Я вас назвав друзями, бо сказав вам усе, що чув від Отця Мого»(Ів.15,14-15).

     З ласки Божої можна бути обраним до числа друзів Всемогутнього Бога. Як саме віруюча людина вибирається, робиться другом Божим? Це видно, як розглянути справжні якості щирого друга. За своїм смислом слово «друг» означає, «другий я». В ньому все нам буває споріднене: одні думки, воля, наміри. Нещастя, поділене з другом, робиться легшим, і радість неповна та, про яку не розкажеш другові. Господь і обирає Собі того, хто любить Його: «Тих, що люблять Мене, Я люблю, і ті,хто шукає Мене, знайдуть Мене»(Притч.8,17), - говорить Бог. Сам Господь сповіщає, що любов до Нього привертає любов Отця, кажучи апостолам: «Сам Отець любить вас, бо ви полюбили Мене»(Ів.16,27). Такий чудесний зв'язок і дружнє єднання Бога з вірною Йому людиною дивує ангелів у небі.

     Християнин перебуває в Бозі, душа його палає любов’ю до Господа, і Бог не ховає від друга думки й милості свої: «Чи приховаю Я від Авраама, що хочу робити»(Бут.18,17), - говорить Господь, і відкриває всі таємниці Свої, нагороди й милості Божим друзям», які щирим серцем і чистою душею прямують до блаженства в царстві Небесного Отця. Він відкриває їм красу чеснот у житті і вони пильнуються, щоб не зійти з дороги святого подвигу. Не приховує Бог від друзів силу спокутної жертви Сина Божого та любові Отця. Тому вони приносять з великим благоволінням жертву подяки, пломеніючи серцем і душею на молитві. Відкриває Бог їм провидіння Своє, майбутність світу й Церкви, тому такі спокійні християни в нещасті, помірковані в радості.

     З безлічі Божих друзів згадаймо святителів Василія Великого, що з’ясував шість днів світобудови; святого Григорія Богослова, який глибоко проникнув у море премудрості Божої; святителя Іоанна Златоустого, що був ясним світочем і словом святим, прикладом свого життя вів людей церковних до життя в Бозі.

     Для Божих друзів відкривалися деякі таємниці від Господа. Апостол Павло «був узятий до третього неба»(2 Кор.12,2), «чув слова невимовні, яких людині висловити не можна»(2 Кор.12,4), бо «святі славлять Бога, ангели Йому пісню співають, Спаситель дає веління виконавцям Його наказів, усе в ладу й гармонії небесній, - яку, щоб описати, немає слів у мові нашій». Так говорить єпископ Феофан, затворник Вишенський, пояснюючи слова апостола, і продовжує, що апостоли послані були сповістити людям усю волю Божу, все необхідне для спасіння. Отже, сказане Господом апостолу Павлу, коли його було взято, стосувалось його особисто і необхідне було апостолові, як вступав він на подвиг проповіді Євангелія. Якими дорогими мали бути християнам друзі Твої, Боже!

     Споминаючи їх, чекаємо від них заступництва і молитов перед Богом, Котрий сказав, що не має більшої любові над ту, коли хто покладе душу свою за друзів своїх. «Ви друзі Мої, коли чините те, що Я заповідую вам»(Ів. 15,13-14). Йому ж слава на віки віків. Амінь!

Підготував: прот. Олег Гаркавий

За достовірність даної інформації, відповідальність несе автор!!!
Благодійність
Рекомендуємо відвідати:





Design&project
Yevgen Antonyuck