Головна Проповіді
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:
попередня 1 2 3 4 наступна

Проповідь на першу неділю Великого посту.

Добавлено: четвер, 1 березня 2012, 13:15
Кількість переглядів:

     Перша неділя Великого Посту з давніх-давен називається святом Православ’я. З цією неділею назавжди пов’язані спомини торжества православ’я над всіма єресями, які були в нашій церкві.

    Одна із таких єресей – це заборона вшановувати ікони. Тому нині звернімо свою увагу на ікони і яку роль вони відіграють у Христовій Церкві. Початок вшановування ікон відносять до перших часів Християнської Церкви. Іконовшанування в 4-5ст. ввійшло в загальний вжиток у всій Христовій Церкві. Отці і вчителі Церкви у своїх творах зясовували користь, яку вони вносили у справу християнського повчання і освіти.

детальніше...


Проповідь про пустослів'я

Добавлено: п'ятниця, 27 січня 2012, 19:51
Кількість переглядів:

     Браття і сестри! Звернемо особливо увагу на ці слова Христа Спасителя. Адже Його слово є для нас, віруючих, непорушною істиною, котру ми повинні втілювати в своє життя, щоб досягти вічного спасення.

     Чи багато хто з нас утримується в слові? Найчастіше ми відкриваємо уста свої для пустослів’я і навіть злослів’я і тим самим наносимо великої шкоди своїй душі й ображаємо Духа Божого, що живе в нас, віруючих.

детальніше...


Проповідь на празник Різдва Христового

Добавлено: четвер, 6 січня 2012, 07:29
Кількість переглядів:

     Свята Церква закликає нас, православних християн, у великий і світлоносний день Різдва Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа та радісно славити Його пришестя на землю словами священного гімну: «Христос народжується – славте; Христос з небес – зустрічайте!»

детальніше...


Слава Божа

Добавлено: Вівторок, 3 січня 2012, 08:01
Кількість переглядів:

«І враз з’явилася з Ангелом сила воїнства небесного,
яке славило Бога і говорило: «Слава на небі Богові»(Лк.2,13.)

     У різдвяну ніч Ангел з’явився віфлеємським пастухам. «Ось бо благовіствую вам велику радість, що буде всім людям. Народився бо вам Спаситель, Який є Христос Господь»(Лк.2,10-11), - сповістив він їм. Після його слів несподівано заспівав хор ангелів: «Слава на небі Богові!...»

детальніше...


Введення в храм Пресвятої Богородиці

Добавлено: Неділя, 4 грудня 2011, 15:47

    Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, не має в собі Євангельського підгрунття. Це свято, як і свято Різдва і Успіння Божої Матері, засноване на традиціях Церкви. Апостол Павло в послані до Солунян пише: «Отже, браття, стійте й тримайтеся передань, яких ви навчились чи то словом, чи нашим посланням» (2Сол. 2. 15). Наглядним прикладом шанування Божої Матері в Православній Церкві є сповіщення від Бога Архангелом Гавриїлом Діві Марії про народження нею Спасителя Світу (Лк. 1. 26-38).Те що Марія стала Матір’ю Ісуса Сина Всевишнього говорить і родичка Пречистої праведна Єлисавета «І звідки це мені, що Мати Господа мого прийшла до мене» (Лк. 1. 43). Про шанування Божої Матері свідчать і слова самої Діви «…ось-бо віднині ублажатимуть Мене всі роди» (Лк. 1. 48). Тому в Православній Церкві Богородиця завжди була, є, і залишиться на всі віки Чеснішою від Херувимів і незрівнянно Славнішою від Серафимів…

детальніше...


Добавлено: понеділок, 2 січня 2012, 21:28

Кількість переглядів:
Різдвяне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філаретадетальніше...


Aпостола і євангеліста Луки

Добавлено: субота, 30 жовтня 2011, 20:15

     Для побудови Царства Божого на землі, для розповсюдження Своєї Божественної науки Ісус Христос серед Своїх близьких обрав Апостольський уряд – перших дванадцять апостолів, тобто посланців, а потім і сімдесять. Господь Ісус Христос дав їм владу проголошувати Його науку між народами, об’єднувати всіх віруючих Святим Хрещенням, творити чуда, оздоровляти, виганяти злих духів, організовувати та об’єднувати громади, які будуть собою створювати на землі Святу Церкву, через яку зможуть повести народи до вічної Небесної Церкви. Одним із сімдесяти апостолів був апостол і євангеліст Лука.

детальніше...


Проповідь на свято Іверської ікони Божої матері

Добавлено: субота, 30 жовтня 2011, 19:15

     Ікона Божої Матері, що прославилася чудесами у володіннях Богородиці – на Афоні, в Іверії(Грузії) та в Росії,- названа по імені Іверського монастиря на Святі й горі Афон.
    Перша згадка про неї сягає ІХ століття – часу іконоборства, коли за наказом єретичної влади в домах і храмах нищили і піддавали нарузі святі ікони. Одна побожна вдова, що жила неподалік Нікеї, зберігала у себе заповітний образ Богоматері. Скоро це виявилося. Прийшли озброєні вояки і хотіли відняти ікону, один з них вдарив святиню списом, і з лику Пречистої потекла кров. Зі сльозами помолившись до Владичиці, жінка пішла до моря і опустила ікону в воду; образ стоячи вирушив хвилями.

детальніше...


Святкування престольного свята села Орестів

Добавлено: неділя, 16 жовтня 2011, 20:36

     Це свято Православної Церкви встановлено в пам’ять події, що відбулася у Константинополі в середині X століття. У війні з сарацинами місту загрожувала небезпека. У цей день, 1 жовтня (за старим стилем), звершувалося всенічне бдіння у Влахернському храмі.


детальніше...


Святкування престольного свята села Спасів

Добавлено: четвер, 22 вересня 2011, 08:12

     Сьогодні Свята Церква своїм церковним піснеспівом закликає всіх віруючих у Христа дітей своїх: «Прийдіте вірнії, животворящому древу поклонімося … Хрест Господній пісньми почтим …» У сьогоднішньому святковому богослужінні зображується, яким воістину животворящим є чесний Хрест, на якому терпів спасенні страждання Господь наш Ісус Христос.


детальніше...


попередня 1 2 3 4 наступна
3 сторінка з 4
Благодійність
Рекомендуємо відвідати:

Design&project
Yevgen Antonyuck