Головна Статті Про ім'я Ісус
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:
Про ім'я Ісус

Добавлено: середа, 18 січня 2012, 17:53

     Римляни, завоювавши Ізраїль, багато чули про віру євреїв, в Єдиного Бога. А римські правителі намагались зайти в Святеє Святих, туди, де мав право зайти первосвященик раз на рік. Один з римських правителів взявши вояків прийшов до храму з вимогою: впустіть у Святеє Святих, або ви загинете, якщо не впустите. Що могли вдіяти священики проти озброєних воїнів? Римський правитель увійшов у Святеє Святих і там побачив престіл, на якму нічого не було. Здивувався, а потім вжахнувся, бо зрозумів, що з невидимим Богом, який всюди присутній воювати не можливо. Тому всі вороги, Бога воюють не з Богом, а з Його ім’ям. Вони проклинають ім’я Бога, вони зневажають ім’я Бога, вони намагаються замінити ім’я Бога іншим ім’ям.

     Ми ж, християни, ім’я Ісус вимовляємо з пошаною. Ми прославляємо це ім’я. Ім’я Ісус ми вимовляємо з надією. На ім’я Ісуса ми покладаємо віру і любов. То хто ж дав ім’я Ісус нашому Богові? Апостол Лука пише, що архангел Гавриїл явився Діві Марії і промовив: «Радуйся Благодатна! Бо зачнеш в утробі від Духа Святого і породиш Сина і даси Йому ім’я Ісус». Апостол Матвій пише , що коли Йосип засумнівався, що Марія зачала від Духа Святого, то явився йому ангел і промовив: « Не бійся, Йосипе, прийняти жону свою Марію, бо зачала Вона від Святого Духа і родить Сина, а ти даси Йому ім’я Ісус». На восьмий день Марія і Йосип одночасно промовили, що ім’я Дитині буде Ісус і зрозуміли, що це ім’я дане Йому через ангелів Самим Богом.

     Чому ж на восьмий день дано ім’я Дитині? Число сім у давньому світі означало повноту. А число вісім нове народження. Водночас число вісім провіщало, що Христос воскресне у восьмий день, тобто в перший день по суботі.

     Ім’я Ісус в перекладі на нашу мову означає «Спаситель», тому християни цим ім’ям не називають нікого, бо окрім Ісуса хто ще може спасати? До імені Ісус народ додав Йому ім’я Христос – що означає помазаник – помазаник на Царство Боже. Христячи своїх дітей ми даємо їх імена, але при хрещенні над дитиною проводиться чин Миропомазання, тобто ми помазуємо своїх дітей на Царство Боже, робимо їх спільниками Христа, тобто християнами. По цій причині всі, хто вірує в Ісуса Христа називають себе християнами, тобто помазаниками на Царство Боже. Хто не має на собі Святого Мира – не має права називати себе християнином.

     Отож, прославляймо Господа, вимовляючи Його Святе ім’я – Ісус та гордімось, що носимо Його друге ім’я «християнин».

Підготував: Ігумен Димитрій (Ющак)

Благодійність
Рекомендуємо відвідати: