Головна Новини Благочиння Пленер у Спасові.
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:
Пленер у Спасові.

Добавлено: понеділок, 25 серпня 16:00

З 1 серпня по 10 серпня 2016 року в Острозькому та Здолбунівському районах проходить мистецький пленер «Сакральна дерев’яна архітектура Рівненщини»

Участь у ньому беруть художники із Києва, Львова, Хмельницького, Івано-Франківська, Волині, а також місцеві митці.

Пленер організовано за сприяння управління культури Рівненської облдержадміністрації спільно із обласною спілкою художників та Острозькою академією.

Метою пленеру стала ідея організаторів зафіксувати найстарішу дерев’яну церковну архітектуру Південної Волині. Організатори перед пленером провели дослідження, виявивши церкви, які достойні того, щоб увійти в історію, але ще не були ніде зафіксовані на полотні. Отже, художники отримали не просте завдання – увіковічнити пам’ятки архітектури на полотнах у фарбах. Самі собі обирали ракурс та сюжети. Врешті, в суботу, 6 серпня під час поїздки по Здолбунівському району, частина художників залишилася малювати Дермань, а двоє художників поїхали шукати натхнення до села Спасів.

Приїхавши, зрозуміли, що недарма, адже церква у Спасові залишилася практично незмінною із часів її побудови, а саме з 1749 році. Пізніше були добудовані лише частини храму збоків. Таким чином, класична дерев’яна Волинська трьохзрубна церква базиліканського типу перетворилася на хрестово-купольний храм. Це дуже позитивний момент для художників, адже на полотнах така церква виглядатиме динамічніше та цікавіше. Завдяки прибудовам, у церкві стало можливе розміщення бокових вівтарів, походженням із Почаївської Лаври.

Під час мистецтвознавчого аналізу творів іконопису, який провів історик мистецтва Микола Миколайович Бендюк, присутні надихнулися унікальністю сакральних розписів Хрестовоздвиженського храму, запрограмованих волинською традицією XVIII-XX ст. Усе налаштовувало на творіння. Внаслідок цього художники, які завітали до Спасова зі Львова та Хмельницького - Леонід Коврига та Юрій Матвієнко змогли передати колорит справжньої волинської автентичної церкви.

Юрій Матвієнко зобразив Хрестовоздвиженську церкву села Спасів більш велично, крупним планом. Леонід Коврига встиг за цей час виконати аж чотири етюди з різних ракурсів. На них церква передає всю класичну красу Волині – грайливість форм, ніжність небесних відтінків, багатство яскравих квітів навколо церкви. Художник крім кистей у живописі використовує ще мастихін (спеціальний шпатель), завдяки чому є можливість розтягувати колір і добиватися додаткового ефекту об’ємності та грайливості. Все це повертає нас назад у ХVІІІ століття, у час побудови церкви. Зрештою, кожен митець індивідуальність і по-своєму бачить заданий об’єкт.

Саме тому і результати пленеру завжди радують, тому що всі напрацювання художників передають інший настрій та інше бачення.Мистецтвознавець Наталя Бендюк
Фото Галина КушнірукФотогалерея

Благодійність
Рекомендуємо відвідати:

Design&project
Yevgen Antonyuck