Головна Новини Патріархії Патріархи чотирьох найстаріших церков світу вказали РПЦ, шо Україна не є канонічною її територією.
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:
Патріархи чотирьох найстаріших церков світу вказали РПЦ, шо Україна не є канонічною її територією.

Добавлено: неділя, 11 вересня 2011, 13:40

     3 вересня 2011 року було оприлюднене рішення Собору предстоятелів чотирьох патріархатів: Константинопольського, Александрійського, Антіохійського, Єрусалимського та автокефальної Церкви Кіпру повідомляє «Портал – Credo.Ru».

    Собор також видав окреме Послання, яке стосується становища християн на Близькому Сході, закликавши активізувати міжконфесійний діалог з представниками двох монотеїстичних релігій.

    Учасники Саміту обговорили міри, які необхідно застосувати для скликання Святого і Великого (Всеправославного) Собору в недалекому майбутньому. «Було з сумом констатовано, — йдеться в комюніке, — що з лютого цього року рух у напрямку скликання Собору припинився, і причиною цього є правила прийняття рішень Всеправославною Передсоборною нарадою, яка діє лише на основі одноголосних рішень». Як вже повідомлялося, Московський патріархат блокує багато рішень Передсоборних нарад, демонструючи тим самим своє ексклюзивне право визначати стратегію розвитку Вселенського Православ’я. У зв’язку із цим Собором було внесено пропозицію Вселенському Патріарху «зібрати Блаженнійших Патріархів і Предстоятелів автокефальних Церков з метою розгляду зазначеної вище проблеми і пошуку шляхів для прискорення скликання Великого Собору».

    «Собор, — йдеться далі в комюніке, — підтримав пропозицію Вселенського Патріарха про скликання найближчим часом наради релігійних діячів Середземноморського регіону для прийняття екологічної «Карти Середземномор`я», а також підтримки мирного співіснування різних релігій».
    З причини недавніх конфліктів, що мали місце у Вселенському Православ’ї, Собор підкреслив необхідність для всіх православних Церков поважати і суворо дотримуватися географічних кордонів своїх юрисдикцій у тому вигляді, як вони визначені Священними Канонами і Томосами про заснування цих Церков». Саме ці слова експерти прийняли як натяк на невизнання канонічного статусу УПЦ МП як «невід’ємної частини» Московського патріархату, оскільки в Томосі про автокефалію Православної Церкви в Польщі 1924 року Константинопольський патріархат ствердив, що ніколи і ні за яких умов не відмовлявся від своєї юрисдикції над Київською митрополією. Відносно ж усієї Московської патріархії і її канонічних кордонів Константинопольський Собор дотримується Томоса 1589 року, згідно якого територія нинішньої України не входить у склад Московського патріархату.

    Комюніке підписали предстоятелі чотирьох Патріархатів і Кіпрської Православної Церкви.


За матеріалами Портал-Credo.Ru
Благодійність
Рекомендуємо відвідати:

Design&project
Yevgen Antonyuck