Головна Життя Святих Різдво чесного і славного пророка Предтечі Хрестителя Іоана
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:
Різдво чесного і славного пророка Предтечі Хрестителя Іоана

Добавлено: п'ятниця, 6 липня 2012, 22:10

     Іоан Хреститель народився неподалік Єрусалима в містечку Ютта. Батько Захарія був іудейським священиком, а мати Єлизавета – дочка рідної сестри святої Анни матері Пресвятої Богородиці. Обоє вони були праведні перед Богом, бездоганно виконуючі заповіді й настанови Господні. Дітей не мали вони, бо Єлизавета неплідна була, та й віку обоє були похилого.

     І ось одного разу, коли первосвященик Захарія служив перед Богом, за звичаєм священства, за жеребком йому випало до Господнього храму ввійти й подякувати. Під час кадіння, багато народу молились перед храмом. І з’явився йому ангел Господній, ставши праворуч кадильного жертовника. Стривожився Захарія, побачивши ангела і острах на нього напав. Ангел до нього промовив: «Не бійся, Захаріє, бо почута молитва твоя, і дружина твоя Єлизавета сина народить тобі, ти ж даси йому ім’я Іоан. І буде він на радість, на втіху тобі і з народження його багато хто втішиться. Бо він буде великий у Господа «ні вина, на п’яного напою не питиме і наповниться Духом Святим ще з утроби своєї матері. І багато синів Ізраїля він наверне до їхнього Господа Бога. І він сам буде перед Ним йти в дусі й сили Іллі, «щоб серця батьків привернути до дітей і неслухняних – до мудрості праведних, що готових людей спорядити для Господа» І промовив Захарія до ангела: «І з чого пізнаю я це? Я ж старий та й дружина моя вже похилого віку» Ангел прорік йому у відповідь: «Я Гавриїл, що стою перед Богом; мене послано, щоб говорити з тобою і сповістити тобі, цю добру новину. І говорити не зможеш аж до дня, коли станеться це, за те, що ти не повірив мені». А люди чекали Захарія й дивувалися, чого він забарився у храмі. Коли ж вийшов, то не міг говорити до тих і вони зрозуміли що він бачив видіння в храмі. Він тільки їм знак подавав – і залишився німим.

     Коли його служба закінчилась, він повернувся до свого дому. А після тих днів зачала його дружина Єлизавета і таїлась п’ять місяців, кажучи: «Так вчинив мені Господь бо зглянувся на мене щоб зняти наругу мою між людьми».

     І коли настав час родити Єлизаветі і породила сина. На восьмий день, згідно, з юдейським законом, належало дати ім’я немовляті. Родичі і знайомі хотіли назвати його Захарією, за ім’ям батька.

     На це Єлизавета відповіла: «Ні, хай буде названий Іоаном». Усі стали говорити: «У, твоєму роду нікого не назвали таким ім’ям, і знаками запитували батька, як він бажає назвати сина?» Захарія попросив дощечку і написав: «Іоан, буде ім’я йому». Усі здивувалися. І відразу відкрились уста Захарії, і заговорив славлячи Бога, і почав пророкувати, з натхнення Святого Духа, про скоре пришестя Спасителя і що Іоан буде Предтечею Його, щоб приготувати народ до пришестя Спасителя.      Усі, хто чув про цю дивну подію, зі страхом здивуванням говорили про Іоана: «Ким буде це дитя?»

     Господь оберігав немовля, і воно росло, зміцнювалось духом. І коли Іоану виповнилось 30 років, то за велінням Божим він прийшов на річку Йордан, щоб своєю проповіддю підготувати людей до приходу Спасителя – Ісуса Христа, закликаючи до смирення і покаяння навертаючи людей до любові і правди Божої.

Підготував: ієрей Миколай Одукалець.

Благодійність
Рекомендуємо відвідати:

Design&project
Yevgen Antonyuck