Головна Життя Святих
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:

Свято Святого великомученика Димитрія.
Добавлено: п'ятниця, 9 листопада 2012, 16:56
Кількість переглядів:

     8 листопада (26 жовтня за ст. ст.) Свята Православна Церква вшановує пам’ять одного із ранньохристиянських великомучеників – святого Димитрія Солунського (Мироточивого).

     Святий великомученик Димитрій народився у сім'ї римського проконсула міста Солунь (нині Салоніки в Греції) у III ст. На той час більшість мешканців міста були язичниками, але чимала християнська громада, заснована апостолом Павлом, існувала вже триста років. До таємних сповідників християнської віри належала і родина Димитрія. Коли хлопець подорослішав, батьки показали йому чудові ікони Христа й Богородиці. Тоді Димитрій дізнався, що поганські боги ...

детальніше...


Мцц. Вiри, Надiї, Любови та матерi їх Софiї.
Добавлено: неділя, 30 вересня 2012, 14:56
Кількість переглядів:

     30 вересня Православна Церква вшановує пам'ять святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії. Жили вони в Римі за царювання імператора Андріана. Софія, живучи у чесному шлюбі, народила трьох доньок, яким дала імена відповідні трьом християнським чеснотам, і прагнула навчити їх тих чеснот імена яких вони носили.

     Слухаючись святої богомудрої матері, вони досягали успіху в духовному житті, зростали красиві і мудрі. Чутка про їхню премудрість і красу дійшла і до начальника області Антіоха, він же відразу переконався, що вони християни повідомив царя Андріана. Останній послав слуг за премудрими дівами. Помолившись і поклонившись Господу Богу, всі четверо – мати і доньки пішли до царя, часто споглядаючи на небо і таємною молитвою вручали себе допомозі Того, Хто повелів не боятися «тих, що вбивають тіло а душі не можуть убити» (Мф. 10, 28).

детальніше...


Життя пророка Іллі
Добавлено: середа, 1 серпня 2012, 18:50
Кількість переглядів:

     Ілля народився у м. Фесфії (Тесвії) Галаадській за 900 років до Різдва Христового. Ім'я, яке батьки дали синові (Ілля означає «міць Господня») визначило все його життя. З малих літ він присвятив себе Богові, поселився в пустелі й жив у молитві й суворому пості. О тій порі царем Ізраїлю був Ахав, який закликав людей поклонятися ідолам (Ваалові). Прихильницею ідолопоклонства була й цариця Єзавель. Серед тих ізраїльських сміливців, які виступали проти цього був Ілля. Він ревно молився, закликав людей покаятися і повірити в Єдиного Бога.

детальніше...


Різдво чесного і славного пророка Предтечі Хрестителя Іоана
Добавлено: п'ятниця, 6 липня 2012, 22:10
Кількість переглядів:

     Іоан Хреститель народився неподалік Єрусалима в містечку Ютта. Батько Захарія був іудейським священиком, а мати Єлизавета – дочка рідної сестри святої Анни матері Пресвятої Богородиці. Обоє вони були праведні перед Богом, бездоганно виконуючі заповіді й настанови Господні. Дітей не мали вони, бо Єлизавета неплідна була, та й віку обоє були похилого.

детальніше...


Преподобний Амфілохій Почаївський чудотворець

Добавлено: субота, 12 травня 2012, 13:10
Кількість переглядів:

     Схиігумен Амфілохій народився у селі Мала Іловиця Волинської губернії (нині Шумський р-н Тернопільської обл.) у благочестивій багатодітній родині Головатюків і був названий у Святому Хрещенні Яковом.

     У 1912 році Яків Головатюк був покликаний до війська, де у часи Першої Світової війни виконував обов'язки фельдшера. Наприкінці війни Яків потрапляє до австрійського полону, а у 1919 році з Божою допомогою повертається додому й допомагає батькам по господарству.

     У 1925 році Яків стає послушником у Почаївській Свято-Успенській Лаврі. Гідно виконуючи різні послушання, він удостоївся постригу з ім'ям Іосиф. Дуже швидко по всій Волині пронеслася слава про отця Іосифа як суворого подвижника, вправного костоправа та цілителя. До старовинних стін Лаври рушили селянські вози із хворими не лише з Волині, але й з Буковини, Бессарабії та Галичини.

детальніше...


Слово про святого великомученика Юрія Переможця

Добавлено: субота, 5 травня 2012, 15:50
Кількість переглядів:

     Посеред великого сонму святих мучеників число яких перевищує десятки тисяч виблискують святі великомученикі, ті котрі перетерпіли за Христа особливо жахливі страждання і подвиги яких мають важливий і великий вплив для всього християнського світу. Серед великих мучеників можемо сьогодні виокремити одного, нині вшанованого нами святого великомученика Юрія Побідоносця якого свята церква згадує 6 травня.

детальніше...


Святий мученик Феодор Тирон .

Добавлено: четвер, 1 березня 2012, 13:00
Кількість переглядів:

     Святий мученик Феодор Тирон був воїном у м. Аласії Понтійської обл. (північно-східна область Малої Азії, тягнувшись вздовж берегу Понта Евкінського тобто Чорного моря), під начальством деякого Вринка. Його змушували принести жертву ідолам. Святий Феодор твердо, привселюдно сповідав свою віру в Христа Спасителя. Начальник дав йому декілька днів на роздуми, в час яких святий Феодор посилено молився. Його звинуватили в підпалі язичницького храму і кинули в в’язницю на голодну смерть. Там йому явився Господь Ісус Христос, втішив і підкріпив його. Приведений знову до правителя, святий Феодор ще раз сміло і безбоязно сповідав свою віру, за що був даний новим випробовуванням і осуджений на спалення. Мученик Феодор безбоязно ввійшов у багаття і з молитвою та славослів’ям...

детальніше...


Святитель Василій Великий

Добавлено: субота, 14 січня 2012, 20:15
Кількість переглядів:

     Святитель Василій Великий – архиєпископ Кесарії Кападокійської в Малій Азії, один з найвеличніших богословів Церкви. Перу Василія Великого належать тлумачення Святого Письма, трактат про Святого Духа, послання, проповіді та правила чернечого життя. Він зробив  багато для встановлення чину літургії, уклав численні молитви. Церква вшановує його як борця за чистоту віри, великого святителя і богослова, називає “вселенським учителем”.Святитель Василій Великий народився близько 329-го року в місті Кесарії, адміністративному центрі Кападокії, в багатому і знатному роді, з якого походили кілька зарахованих до лику святих праведників...

детальніше...


Святий великомученик Димитрій Солунський

Добавлено: вівторок, 8 листопада 2011, 20:15

     Святий великомученик Димитрій Солунський був сином римського проконсула в Фесалониках. Йшло третє століття християнства, римське язичництво, духовно зламане і переможене сонмом мучеників і проповідників Розіп’ятого Спасителя, посилювало погоню. Батько і мати святого Димитрія були таємними християнами. В таємній домовій церкві, в минулому дім проконсула, хлопчик був хрещений і вихований в християнській вірі. Коли помер батько, а Димитрій вже досягнув повноліття, імператор Галерій Максіміан, вступивши на престол в 305 році, визвав його до себе і, переконавшись в його освіченості і воєнно-адміністративних навиках, назначив його на місце батька проконсулом Фесалоникійської області.

детальніше...


Святкування дня пам'яті св. апостола і євангеліста Іоана Богослова.

Добавлено: неділя, 9 жовтня 2011, 17:26

     Нині, дорогі браття і сестри, ми разом з Матір’ю нашою Православною Церквою урочисто прославляємо великого і славного апостола і євангелиста Іоанна Богослова.
    За особливу близькість святого апостола до Христа Спасителя і за особливі його діяння на користь Церкви Христової він називається в хвалебній церковній пісні апостолом «Христу Богу возлюбленим».

детальніше...


День пам'яті усікновення голови Іоанна Предтечі

Добавлено: неділя, 11 вересня 2011, 14:16

     Пророк Іван Хреститель - після Діви Марії самий шанований святий. На честь його встановлено наступні свята: 6 жовтня - зачаття, 7 липня - Різдво, 11 вересня - усікновення глави, 20 січня - Собор Івана Хрестителя у зв'язку зі святом Водохреща, 9 березня - перше і друге набуття його глави, 7 червня - третє набуття його глави.

детальніше...


Благодійність
Рекомендуємо відвідати:

Design&project
Yevgen Antonyuck