Головна Проповіді Бог є Дух, і хто поклоняється Йому, духом і правдою мусить поклонятися Ів. 4:24.
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:
Бог є Дух, і хто поклоняється Йому, духом і правдою мусить поклонятися Ів. 4:24.

Добавлено: субота, 12 травня 2012, 13:30

     Христос Воскрес!

     Багато поколінь людей, в різні періоди, намагались знайти для себе відповідь на питання – а що ж є істина ? Що можна приймати за істину, а що ні ? І в більшості випадків кожен знаходив «свою» істину. Ту правду, яка влаштовувала його бачення, його світогляд.

     В часи старозаповітнього періоду, коли « світ лежав у тьмі» Бог відкрив істину народу, якого вибрав, і якому заповів берегти цю істину. Але маючи схильність до помилок і падіння, до вчинення гріха, народ Ізраїля не встояв у істині і неодноразово відходив від неї. Тому, щоб відновити правду серед людей, відновити віру в серцях народу, Бог посилає у світ, на землю, Свого Сина Ісуса Христа. У Христі невтомною працею просвічує душі людей, повертаючи їх на дорогу істини, на шлях спасіння.

     Слово Боже говорить про те, що Христос був подібний до нас людей у всьому, за винятком одного – Він не мав на Собі гріха. І як людина, Ісус Христос, подорожував дорогами Єрусалима, Юдеї, Галілеї проповідуючи Істину, проголошуючи наближення Царства Небесного.

     В Євангельському читанні п’ятої неділі після Пасхи, ми зустрічаємо Його в Самарії. Самарія – це місцевість на півночі від Юдеї, що була заселена як євреями, так і іншими народами, переселеними з Ассирії та Вавилону. Самаряни як і юдеї шанували Закон Мойсея, сповідували Єдиного Бога, а також дотримувались приписів Закону особливо стосовно суботи. Проте юдеями самаряни вважались за нечистих, за язичників. Такому ставленню сприяло як особисте ставлення юдеїв, так і певні історичні моменти. Ісус Христос, будучи людиною мав потребу і в їжі, і в одязі, і у відпочинку. Тому, одного разу втомившись від подорожі, Він присів біля криниці, яку колись у давнину, викопав праотець Яків. Учні пішли, щоб купити щось поїсти, а Він відпочивав біля криниці. Аж ось із міста самарійського наблизилась, щоб набрати води жінка. Побачивши незнайомого чоловіка, вона зупинилась віддалік, за звичаєм народів сходу. Бо не прийнято було жінці знаходитись поблизу незнайомого чоловіка.

     Але Христос звернувся до неї першим: « Дай мені напитись води»,- промовив Він до неї. Це трохи збентежило жінку, тим більше що вона розпізнала у Ньому іноплемінника – єврея. «Як ти, юдей, просиш пити в мене, жінки – самарянки ?» - відповіла Йому самарянка. І трохи подумавши, вона додала « Адже юдеї з самарянами не мають спілкування».

     Так, все те, що вимагалося в дотриманні певних правил у відносинах самарян і юдеїв цією жінкою було дотримано, але ця розмова послужила для того, щоб як сама жінка, так і інші жителі Самарії могли пізнати Істину і жити нею. Бо в подальшій розмові з Христом , самарянка побачила, що Він не просто юдей,але людина, яка має дар від Бога, тому і каже: « … бачу, що Ти пророк. Знаю, що прийде Месія, званий Христос. Як прийде Він звістить нам усе.» І в подальшій розмові Христос відкрив їй всю правду про Себе: « Це Я, який говорю з тобою». Ці слова вже не вразили самарянку, але відкрили в її серці віру, бо сказане Христом про неї і для неї стало дійсно джерелом, « що тече в життя вічне». З радості жінка побігла до себе в місто, і розповіла про все, що з нею сталося жителям міста. І коли люди прийшли і почули слово з уст Христа, коли вони доторкнулись слуханням до слів життя вічного, то і вони увірували в Нього. Одного разу Христос сказав: « Я є дорога, істина і життя». Ці прості і зрозумілі слова стали доступними як для самої самарянки так і інших самарян. І хоча вони знали багато відмінностей і різниць між собою і юдеями, це не зашкодило їм визнати свою віру в Ісуса Христа. І тому вони уже свідчили про свою віру іншим як тверде переконання,як утвердження свого спасіння: «… самі ми чули і знаємо, що Він справді Спаситель світу – Христос». Відтоді не тільки самаряни, але й інші народи сповідують Ісуса Христа як свого Господа і Спасителя, сповідують поклоняючись Йому « духом і правдою».

Підготував: прот. Ігор Саковський.

Благодійність
Рекомендуємо відвідати:

Design&project
Yevgen Antonyuck