Головна Статті Благодатна сила «АГІАСМИ»
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:
Благодатна сила «АГІАСМИ»

19 Січня Православна Церква відзначає свято Богоявлення (Хрещення Господнє).У цей день у всіх православних храмах освячується вода, яка називається «Велика Агіасма». Слово «Агіасма» – по-грецьки має назву «Святиня», тобто Велика Святиня. Ця вода освячується двічі на рік, в сам день свята, та на передодні свята 18 Січня, по особливому чину, який називається «Чин великого освячення води».

Велике освячення води, на свято Богоявлення бере свій початок з перших віків християнства, зоокрема апостольських постанов. Чин на освячення води приписується ап. і євангелисту Матфею. Згодом деякі отці Церкви написали молитви на освячення води, а традиція окроплювати нею будинки християн , згідно церковного передання належить Римському Папі Олександру 1( 2 ст.). Вперше освячення води на свято Богоявлення було у Єрусалимській Церкві. До 4 ст. воно звершувалось лише у ній, на згадку про Хрещення Спасителя, де був звичай виходити на річку Йордан для водосвяття. Про незвичні та чудодійні властивості води, освяченої в свято Хрещення Господнього, говорив один з великих учителів і богословів православ'я святитель Іоан Золотоуст : «В це свято опівночі, зачерпнувши води, приносять її додому і зберігають весь рік… Сутність цієї води – протягом довгого часу не псуватися, але цілий рік, а часто два чи три роки залишатися неушкодженою і свіжою, і після такого довгого періоду часу, вона не поступається водам, які щойно взяті із джерел ». Згодом освячення води на свято Богоявлення, почало поступово запроваджуватись і в інших Церквах. Особливо цьому посприяли промови отців Церкви на це свято, та про чудодійні властивості води які були уже відомі. До середини 5 ст. воду освячували опівночі, так як про це говорив Іоан Золотоуст, а з середини цього ж століття, було введено у навечір’я Богоявлення, тобто напередодні. Цей звичай і є сьогодні, тому і освячується вода двічі. Православні християни з древніх часів з великим благоволінням відносяться до Богоявленської води і вірять у її благодатну і чудодійну силу, що саме ця вода, дає зцілення від недугів

душевних і тілесних, відганяє недобрі сили, і вона має бути в домі кожного православного християнина. Древній звичай окроплювати будинки християн Богоявленською водою зберігся також у сучасній практиці Православної Церкви, тому, що таким чином розповсюджується благословення і освячення цієї води на всіх дітей Церкви Христової.

Чи дійсно Богоявленська вода чудодійна?

Чудесних дій святої води удостоюються лише ті, хто приймає її з вірою і ті, хто має чисте та щире бажання змінити життя. Бог не творить чудес там, де хочуть бачити їх тільки з цікавості. «Рід лукавий і перелюбний, – говорив Спаситель про своїх невіруючих сучасників, – шукає ознаки, та ознаки йому не дадуть». Щоб свята вода принесла користь – потрібно дбати про чистоту душі, про світлість помислів і вчинків.

В різні часи було проведено безліч дослідів, досліджень і експериментів. Давно доведено, що вода 18 і 19 січня має незвичайні властивості в порівнянні з простою водою. Дослідження показали, що оптична щільність водохресної води вище, ніж води з тих же джерел у звичайні дні. Більш того, вона близька до оптичної щільності води з річки Йордан, де хрестився Господь Ісус Христос.

Як зберігати воду, щоб вона на псувалась?

Те, що вода не псується і зберігає свої цілющі властивості на протязі тривалого часу – це факт. Але, якщо до неї відноситись як до святині і з вірою. Найкраще зберігати воду - у скляному, чистому, закритому посуді. Місце для зберігання має бути також чистим. Найкраще зберігати воду по можливості - біля ікон.

Що робити, якщо вода помутніла, з’явився осад, протухла, тобто зіпсувалась ?

Насамперед, не допускати до такого явища. Бо це є Велика Святиня і відноситись до неї потрібно належним чином. Причиною такого явища може бути: невірство самої людини, неналежне зберігання води. Якщо так сталось , то воду необхідно вилити у місце де ніхто неходить. Найкраще вилити воду в плину річку або інше природнє джерело – туди, звідки вона прийшла.

Навіщо щороку освячувати воду?

1. Богоявленська вода силою молитви наділена пагубною дією для нечистих духів, які є невидимі для людей і вони можуть перебувати будь де - навіть і у воді. В цей день освячується усе водне єство, і тому перебування нечистих духів у воді після її освячення стає неможливим. 2. Світ наш сповнений гріхів, та негативу, а Церква, освячуючи воду, повертає воді первинну чистоту.

Де в побуті може знадобитися свята вода, та як її використовувати? Велика Агіасма, є однією із святинь Православної Церкви і має широке літургійне застосування. ЇЇ, можна вживати за потребою в будь який час, але з молитвою і вірою: під час хвороб, у випадку перепон до святого Причастя, для окроплення осель та обійсть. Старець ієросхимонах Серафим Вирицький завжди радив, коли хто сильно хворів, вживати по столовій ложці освяченої води через кожну годину. Він говорив: «що сильніших ліків, ніж свята вода і освячене масло немає».

підготував:свящ. Михайло Сапанюк

Благодійність
Рекомендуємо відвідати:

Design&project
Yevgen Antonyuck