Головна Парафії благочиння Свято-Іоано-Богословська парафія м. Здолбунів 2
Головне меню
Новини
Публікації
Лічильник відвідуваності


Технічна підтримка:
Свято-Іоано-Богословська парафія м. Здолбунів 2
Автобіографія

     Я, Берегович Микола Григорович, народився 5-го липня 1939 року в с. Велике Вербче Сарненського району Рівненської області в родині священика.

     В с.Івачкові Здолбунівського р-ну7 де в церкві Різдва Пресвятої Богородиці був настоятелем мій батько Григорій Берегович, почав навчатися в місцевій се¬редній школі. В 1949 р. батько помер а в 1954 р, разом з матірю і сестрою переїхали в м. Рівне на постійне місце мешкання. Тут в 1957р. закінчив СШ №2.

     В 1957р був зарахований в Закарпатський лісотехнічний технікум на дорожньо-будівельний відділ. Після закінчення ЗЛТТ в 1960р, був направлений в Надвірнянський лісокомбінат тодішньої Станіславської, тепер Івано-Франківської обл. Працював на посаді майстра по штучних спорудах (мости,переїзди,підпорні стін¬ки, дамби і т.ін.) на Надвірнянський вузькоколійній залізниці. Звідси в 1960р, був призваний до лав РА, Строкову службу в армії відбував в Забайкальському військовому окрузі.

     В 1963р був демобілізований і вступив в Український Інститут інженерів Водного Господарства на гідротехнічний факультет. В 1968р закінчив названий інститут і одержав спеціальність інженера-гідротехніка по будівництву річко¬вих споруд та гідроелектростанцій. Як староста групи і за загальним балом успішності скористався правом вибору і одержав призначення в Рівненській області. Працював на різних інженерних посадах в цивільному будівництві.

     В 1991р звільнився за власним бажанням і був прийнятий на річні семінар¬ські курси при новоствореному Рівненсько-Острожському ЄУ.

     В 1991р в день Введення в храм Пресвятої Богородиці був посвячений в сан диякона в Свято Троїцькій церкві м Рівне.

     В 1992р 9-го січня в церкві св. Стефана в м.Рівне був посвячений в сан священика До серпня 1992р служив в церкві св. Стефана без утримання.

     12-го серпня 1992р. одержав призначення настоятеля Св. Успенської церкви м.Здолбунова, Теж працював без утримання поскільки будівництво церкви тільки розпочалось і кошти направлялись на придбання матеріалів для будівництва.

     У зв’язку з тим, що в с. Волошки постала загроза переходу церкви до Московського патріархату мене тимчасово було направлено в Св. Воздвиженську церкву с. ВОЛОШКИ для збереження її за УАПЦ КП.

     З початком будівництва церкви в Новоздолбунові виникла потреба очолити новостворену громаду УПЦ КП. В березні 1993р. за проханням активу парафіян мене направлено настоятелем церкви СВ« Івана Богослова в Новоздолбунові, Тут разом з пастирськими обов’язками сповна використовував знання і досвід як інженера в будівельній справі.

     В процесі душпастирської праці не припиняв і не припиняю праці над самоосвітою. З метою підвищення рівня і систематизації теоретичних знань в пастирській праці в 1996р, вступив до Волинської Духовної семінарії і в 1999 р. закінчив курс навчання.

     Як священик У П Ц К П брав активну участь в громадських і політичних акціях краю і церкви що зокрема відображено у щорічних парафіяльних звітах.

Інформація про храм

Парафію в Новоздолбунові Здолбунівського благочиння утворено в березні 1993 року про що свідчить Статут № 88 від 26 березня 1993 року. Список засновників релігійної гро¬мади, створеної 16 січня 1993 року, становить 43 особи.

     Настоятелем церкви, за проханням активу парафії, було призначено ієрея Миколу Береговича.

     Будівництво церкви, з попереднім призначенням як кап¬личка, розпочалось у 1992 році, а завершилось у 2001 році.

     З вересня 2002 року другим священиком призначено Володимира Мандзюка. Він же являється і головою парафіяльної Ради. Житлом церковним забезпечений.

     Церква суміщена з дзвінницею мурована, на монолітному бетонному фундаменті. Покрівля-оцинкована і пофарбована жерсть. Розписував храм місцевий художник Дибус Григорій згідно поданих настоятелем списків ікон та орнаментів і їх розташуванням.

     Конструктивно іконостас з елементами декорації виконали брати Варфоломій і Анатолій Синюки в традиційному звичаї Православної церкви 3-х ярусний: в першому ярусі намісні ікони, дияконські двері, з південної-ікона храму св. Івана Богослова, з північної сторони св. Миколая архиєпископа Мирлікійського; на другому ярусі зображено головні свята. на третьому ярусі свв. Апостолів. Різьблені Царські Врата і ікона Божої Матери над Царськими Вратами виконані по замовленню в майстернях.

     Весь іконостас позолочений. Історія створення церкви безпосерередньо пов'язана з історією проголошення Незалежності України та з історією відновлення Автокефальної Української Православної Церкви.

     В забезпеченні необхідними книгами, облаченням, євхаристичним начинням та всім іншим для звершення Богослу-жінь церква завдячує о. протопросвітеру Михайлу Кудановичу з м. Міннеаполісу в США. Окрім того о. Михайло, з іншими друзями з Америки в трудний час становлення надавали неодноразово допомогу матеріальну одягом,взуттям яку я мав можливість розподіляти нужденним парафіянам та дитячим закладам» Духовною опікою церкви користувалася місцева середня школа; відправа молебнів з нагоди початку і завершення учбо¬вого року, провадення зустрічей в святкові дні, зокрема до дня Св. Миколая з врученням подарунків дітям. Оганізовувались бесіди священика в класах з трудними учнями по запрошенню класних керівників. В церкві провадив Біблійне навчання з дев’ятикласниками місцевої школи. 3 пожертв надавали фінансову допомогу дітям сиротам, Церква надавала також допомогу потре¬буючим операційного втручання, а також Рівненській семінарії та монастиру в Гурбах.

     Давно назріла потреба зустрічей священика з парафіянами і в поза Богослужбовим процесом. З цією метою, а також керуючись рішеннями Послання до пастирів прийнятого Освяченим Архієрей¬ським Собором УПЦ КП^уже звершено капітальний ремонт прицерковного приміщення і обладнано столами і лавами як класу

     для провадження учбових занять як для дітей так і для дорослих по вивченню Слова Божого.

     За ініціативою о. Володимира, стараннями церкви і її парафіян в місті споруджено монументальну фігуру Божої Матери де прова¬дяться урочисті Богослужіння пов’язані з життям парафії.

     Окрім того біля новоспорудженого пам’ятника Тарасу Шевченку в Шевченківські дні звершується молебен і провадяться народні урочистості. З власного книжкового фонду мною укомплектовано церковну бібліотеку із зібранням книг церковної, історичної і художньої тема¬тики , Тут же можна буде ознайомитись Із періодикою видань Патріархії а також Єпархіального Управління. По завершенню в найближчий час реєстрації книг, бібліотека буде відкрита для відвідувачів.

     Триває процес збору матеріалів від учасників заснування і будів-ництва церкви з метою створення згодом Пропам’ятної книги де буде внесено не тільки багатолітного керівника велетня промисловості Цементно-шиферного комбінату п. Царука Сергія Йосиповича, за участі безпосередньо якого і під патронатом якого відбулися перші організаційні збори церковної громадка й багатьох учасни¬ків що сприяли будівництву церкви як будівничі, жертводавці, люди доброї волі.

     Храмове свято визначено на день св. Апостола і Євагеліста Івана Богослова 21-го травня з тим щоб на святковому Богослу¬жінні ще величаво звучало Христос Воскрес.

Благодійність
Рекомендуємо відвідати:

Design&project
Yevgen Antonyuck